Průvodce moderní architekturou - zahraničí

Architekt
Alex Buob

Dokončení stavby
2014Seniorenheim Bad Säntisblick
Bad 30, Waldstatt, | mapa


Přístavba k historické budově z 18. století, sloužící od roku 1965 jako domov důchodců, postavená podle vítězného architektonického návrhu vzešlého z architektonické soutěže uspořádané v roce 2010. Vznikla tak přístavba, umístěná do samostatného objektu, který plně zachovává, respektuje a doplňuje původní historickou budovu.

Ve zrekonstruované původní budově jsou nyní umístěny všechny veřejně přístupné prostory a technické zázemí. V 38 m dlouhé a 20 m široké novostavbě jsou pokoje pro obyvatele společně s přiléhajícími pobytovými a vedlejšími prostory. Vstupní hala spojuje starou a novou budovu. V hale se nachází recepce, správa domu, vstup do veřejně přístupné restaurace a prostorné schodiště z pohledového betonu vedoucí do spodního podlaží. Spodní podlaží ve formě soklu propojujícího starou a novou budovu do jednoho celku obsahuje takzvané "zahradní pokoje".

Rozhodnutí postavit novostavbu jako samostatné obytné křídlo umožnilo zjednodušit půdorysy budovy. V centru půdorysu umístili architekti železobetonové komunikační jádro, které ztužuje budovu, zajišťuje požadovanou seismickou odolnost a slouží jako úniková cesta. Kolem tohoto jádra pak mohly být formou čisté dřevostavby vybudovány pokoje. Struktura dřevostavby je založena na pravidelné půdorysném modulárním rastru - stropy mají rozpětí dané šířkou místnosti, která činí 4 m. Stěny tvoří dřevěné sendvičové dílce tluošťky 25 cm.


NOVÉ ZPRÁVY

Galerie Jaroslava Frágnera v Praze Aktuálně: 19. 6. 2020 - 30. 9. 2020 Landscape festival Žižkov 2020: Letní krajinářský festival

Zdeněk Lukeš Osvald Polívka: Mistr pražské secese

Nábytek Jespen
Moderní nábytek světových výrobců získáte nyní se slevou až 70%!

Přidejte reklamu či zprávu ZDARMA


ONLINE KNIHOVNA


Architect 6/2020 Aktuální číslo časopisu Amerického institutu architektů představuje novinky architektury v USA.
čtěte online

Canadian Architect 6/2020 Aktuální číslo měsíčníku seznamujícího s novinkami v kanadské architektuře.
čtěte online

Další novinky v knihovněNÁVŠTĚVNOST

Dnes: 263
Za měsíc: 27414


Návštěv dnes: 1769080794


Jakékoli případné dotazy Vám rádi kdykoli zodpovíme na našem tel.čísle 399 499 089 nebo mailem.
Těšíme se na Vaše podněty a připomínky.
Pro pravidelné informace o novinkách si objednejte náš newsletter.
Copyright: Archindex 2008-2017