Průvodce moderní architekturou - Česká Republika

Architekt
Stolín, Petr


Zahájení stavby
2008

Dokončení stavby
2009Informační centrum a kavárna Oskara Schindlera
Dvořákova 3, Svitavy, Česká republika | mapa


Kavárna a informační centrum je umístěno do historické budovy v areálu Městského úřadu. Nový organismus vstupuje do restaurovaného hospodářského stavení, kde vytváří moderní kavárnu s informacemi o městě a okolí pomocí různých médií. Konceptem byla myšlenka DOMU V DOMĚ, kde původní budova je očištěna od všech necitlivých nánosů a do ní je vsazen funkční dům se všemi současnými technologiemi.

Barevné a materiálové řešení celého objektu je navrženo v tlumených tónech s klidnými architektonickými detaily, bez ambice na sebe upoutávat pozornost. Cílem tohoto řešení je potlačit působení zařízení prostoru a nechat tak dominovat světlo, projekce a informační systém, který je hlavním mottem projektu. Stolový a sedací nábytek je navržen v barvách horké černé kávy, barový pult využívá materiálu v jeho primární podobě. Zázemí baru je velmi transparentní, zde je využito pouze účinku subtilních ocelových profilů, skleněných desek a velkého zrcadla, které opticky prostor zvětšuje a vytváří iluzi průhledu z kavárny do přírody. Další součástí celého projektu je mobilní pódium a portál symbolizující otevřené okno do parku směrem k památníku Oskara Schindlera. Nevtíravě tak směruje návštěvníka k další cestě za poznáním. Park dále oživují jakoby ledabyle odložené objekty, které však mají sloužit ke hrám dětí a podněcovat jejich fantazii a kreativitu k využití a zábavě.
NOVÉ ZPRÁVY

Galerie Jaroslava Frágnera v Praze Aktuálně: 19. 6. 2020 - 30. 9. 2020 Landscape festival Žižkov 2020: Letní krajinářský festival

Zdeněk Lukeš Osvald Polívka: Mistr pražské secese

Nábytek Jespen
Moderní nábytek světových výrobců získáte nyní se slevou až 70%!

Přidejte reklamu či zprávu ZDARMA


ONLINE KNIHOVNA


Architect 6/2020 Aktuální číslo časopisu Amerického institutu architektů představuje novinky architektury v USA.
čtěte online

Canadian Architect 6/2020 Aktuální číslo měsíčníku seznamujícího s novinkami v kanadské architektuře.
čtěte online

Další novinky v knihovněNÁVŠTĚVNOST

Dnes: 1285
Za měsíc: 28436


Návštěv dnes: 20791221892105


Jakékoli případné dotazy Vám rádi kdykoli zodpovíme na našem tel.čísle 399 499 089 nebo mailem.
Těšíme se na Vaše podněty a připomínky.
Pro pravidelné informace o novinkách si objednejte náš newsletter.
Copyright: Archindex 2008-2017