Průvodce moderní architekturou - Česká Republika

Architekt
4A architekti


Zahájení stavby
2011

Dokončení stavby
2011KIT Digital
Na Hřebenech II 1718/10, Praha 4, Česká republika | mapa


Firemní prostory mezinárodní společnosti KIT Digital, působící v oblasti digitálních médií, vybudované v novostavbě Office Centra Kavčí Hory. Srdcem návrhu je "HUB" - kreativní, uvolněný sociální prostor na hraní a společné setkávání, umístěný uprostřed dispozice, který navzájem propojuje převážně velkoprostorové kancelářské provozy, rozbíhajících se směrem od hubu do různých stran.

Konceptem je síť pixelů, založených na geografických lokalitách a síť dalších jevů asociovaných s digitálními médii. K ilustrování klientových globálních aktivit jsme navrhli interiér jako destinace. Jsou to lokality jako například oceán/ pláž; džungle / savana ; poušť / oáza ; urbanizované prostředí / noční město. Jevy jsou navázané na film, video, digitální umění a kulturu. Konkrétně byl například recepční pult inspirován televizním studiem. K neformálním jednáním nebo pro soukromé hovory zaměstnanců slouží třeba dekadentní měkká polstrovaná kostka inspirovaná kulisami filmové scény a abstraktními asociacemi k filmům inspirovaný opuštěný karavan, nebo překvapivý kokosový ořech. Recepční pult se rozvíjí jako filmový pásek a volně přechází přes točitého schodiště do zvlněného prostoru na sezení až do barového pultu. Použité materiály a vytvořené pohledy jsou kombinovány tak, aby podpořily celistvý koncept, podněcovaly smysly a vytvářely sociálně komunikativní prostředí.

Srdcem kanceláře je "HUB"- kreativní, uvolněný sociální prostor na hraní, který propojuje všechny ostatní pracovní prostory. Kolem HUBu se tyčí kanceláře nadřízených, které jsme pojali jako "exempláře v kompotových sklenicích", tedy v prosklených místnostech. Zde nás jediné slovo, kterým nadřízení charakterizovali svůj ideální pracovní prostor, vedlo k návrhu jejich interiérů. Vznikla tím další jevová různorodost celého prostředí.

Kancelářské prostory orientovány radiálně kolem HUBu mají podobu "open plan". Obě části jsou navrženy pro práci "kdekoliv" a jsou promyšleny s ohledem na praktičnost a tak, aby umožňovaly dostatek soukromí. Oddělení pak mají také stálá pracovní místa.

Další vrstvou konceptu byly skleněné příčky, potažené "džunglí"; bublinami perforované bílé tabule mezi kancelářemi, na které se dá psát. Beduinská, jutou potažená zasedací místnost; velkoplošná grafika "Režiséři a jejich múzy" na stěnách, plážová prkenná promenáda se promítla do zasedací místnosti, kino s kapacitou 30 míst je v barvách nočního města, na záclony se dá promítat video a v boudě se zvlněným travnatým koutem, tzv. "grassy knoll" mohou zaměstnanci hrát playstation a odpočívat. Místnost pro natáčení interního zpravodajství je jako z BBC.

Pracovní prostředí se stále vyvíjí. "Práce není domovem. Nechtěli jsme zaměstnancům vytvářet druhý, pohodlný domov. Ale kreativní, zábavné, flexibilní prostředí plné inspirace a nových podnětů."

Materiály Studie a analýzy prostředí, atmosfér a "nálad" odvozených od různých míst ve světě se postupně vyvinuly až ke konkrétním materiálům. Stropy - původní bílé, kovové podhledové desky, z nichž jsme asi polovinu odstranily, a na černo nastříkali to, co ukrývaly Podlahy:dřevěné, dubové průmyslové mosaiky, dubové palubky, "pixely" z marmolea, epoxidový nátěr, umělá tráva, koberce Stěny: sádrokarton, sklo, laminát Vestavěný nábytek: truhlářské práce na míru, kovové prvky,čalounění Mobilní nábytek: Vitra, Techo, systémové kancelářské stoly - design od 4a architekti a různé další.

Zdroj: autorská zpráva architektonického atelieru
Fotografie: archiv architektonického atelieru

NOVÉ ZPRÁVY

Galerie Jaroslava Frágnera v Praze Aktuálně: 19. 6. 2020 - 30. 9. 2020 Landscape festival Žižkov 2020: Letní krajinářský festival

Zdeněk Lukeš Osvald Polívka: Mistr pražské secese

Nábytek Jespen
Moderní nábytek světových výrobců získáte nyní se slevou až 70%!

Přidejte reklamu či zprávu ZDARMA


ONLINE KNIHOVNA


Architect 6/2020 Aktuální číslo časopisu Amerického institutu architektů představuje novinky architektury v USA.
čtěte online

Canadian Architect 6/2020 Aktuální číslo měsíčníku seznamujícího s novinkami v kanadské architektuře.
čtěte online

Další novinky v knihovněNÁVŠTĚVNOST

Dnes: 164
Za měsíc: 27315


Návštěv dnes: 20760535202105


Jakékoli případné dotazy Vám rádi kdykoli zodpovíme na našem tel.čísle 399 499 089 nebo mailem.
Těšíme se na Vaše podněty a připomínky.
Pro pravidelné informace o novinkách si objednejte náš newsletter.
Copyright: Archindex 2008-2017