Průvodce moderní architekturou - Česká Republika

Architekt
Atelier 38


Zahájení stavby
2006

Dokončení stavby
2006Rodinný dům MUDr Stacha
Šeděnkova 664/16, Opava, Česká republika | mapa

Návrh objemového řešení vychází z jednoduché hmoty dvoupodlažního kvádru na půdorysu čtverce. Z tohoto kvádru vystupuje v 1. NP "linie garáž-sklad". Jihozápadní průčelí je velkoryse proskleno do všech obytných místností. Výraz domu charakterizují jednoduché kubické hmoty. Asketický, nepřístupný, uzavřený výraz od vstupu ze severovýchodu. Otevření do soukromí atria na jihozápadu. Hlavní dvoupodlažní hmota je v hladké omítce, hmota linie "garáž-sklad" je obložena dřevem a cembonitem. Plot atria je částečné zděný a částečně dřevěný.

V 1. NP je v linii podél jihovýchodní strany umístěna garáž, kuchyně, pracovna a z venkovní strany přístupný sklad. Pracovnu a kuchyni lze propojit přes posuvné stěny s obytným prostorem. Garáž je propojena se zádveřím s malou koupelnou. V zimním období lze zádveří od obytného prostoru oddělit posuvnou stěnou. Obytný prostor a pracovna se přes kamennou terasu otevírají do atria. Z obytného prostoru je přístupna i druhá terasa s venkovním krbem. Z obytné místnosti je přístupné po jednoramenném dřevěném schodišti 2. NP. Dispozice je vyřešena bez potřeby chodby.

Dispozice 2. NP je dána umístěním středové nosné stěny a na tuto stěnu kolmo orientovaným schodištěm. Půdorys je tak rozdělen na tři části, bez chodby přístupnými ze schodiště. Prostor v severovýchodní části je využit na koupelnu. Prostor v jihovýchodní části je dále interiérově rozdělen na ložnici a na šatnu-pracovnu pro domácí práce. Prostor v jihozápadní části je v této variantě dále rozdělen lehce demontovatelnými stěnami ze sádrokartonu na dva samostatné menší pokoje. Ložnice je propojena s atriem přes terasu se schodištěm.

Zdroj: autorská zpráva architektonického atelieru
Fotografie: archiv architektonického atelieruNOVÉ ZPRÁVY

Galerie Jaroslava Frágnera v Praze Aktuálně: 19. 6. 2020 - 30. 9. 2020 Landscape festival Žižkov 2020: Letní krajinářský festival

Zdeněk Lukeš Osvald Polívka: Mistr pražské secese

Nábytek Jespen
Moderní nábytek světových výrobců získáte nyní se slevou až 70%!

Přidejte reklamu či zprávu ZDARMA


ONLINE KNIHOVNA


Architect 6/2020 Aktuální číslo časopisu Amerického institutu architektů představuje novinky architektury v USA.
čtěte online

Canadian Architect 6/2020 Aktuální číslo měsíčníku seznamujícího s novinkami v kanadské architektuře.
čtěte online

Další novinky v knihovněNÁVŠTĚVNOST

Dnes: 212
Za měsíc: 27363


Návštěv dnes: 2075775412105


Jakékoli případné dotazy Vám rádi kdykoli zodpovíme na našem tel.čísle 399 499 089 nebo mailem.
Těšíme se na Vaše podněty a připomínky.
Pro pravidelné informace o novinkách si objednejte náš newsletter.
Copyright: Archindex 2008-2017